Aiaakadeemia/ Aiatalgud - Komposteerimine & puhkuseperioodiks valmistumine

Head inimesed,  aednikud, asjaarmastajad! 

23. septembril ootame Sind taas Lilleoru mitmekülgsesse aeda praktilisse aiaõppesse. Aiaakadeemias on seekord fookuses kompostimine ja peenarde ettevalmistamine puhkuseperioodiks. Juhendab Lilleoru peaaednik Anne-Ly Naukas.

Aiaakadeemia alustab kell 15.30 köögiviljaaias kasvuhoonete juures, vihmase ilma korral Kollase maja terrassil. 

Olete oodatud Lilleorgu ja aeda ka varem. Hommikust alates on võimalik tutvuda paigaga, tutvutuda aia eri osadega või lüüa käsi külge, kel mahti. Hommikust alates toimetavad aias peaaednik Anne-Ly Naukas, ravimtaimeaednik Küllike Gergents ja iluaias Miina Leesment & teised vabatahtlikud.  

Päevaprogramm

10.00 - 11.00 Kogunemine aias kasvuhoonete juures 
Sissejuhatus päeva, jagunemine töögruppidesse 
Juhendatud tööd aias 
11.00-11.15 Paus koos selja sirutusega ja Lilleoru tee degusteerimisega 
11.15-12.30 Juhendatud tööd aias 
12.30-13.30 Taimetoidu lõuna 
13.30-15.30 Juhendatud tööd aias 
15.30-17.00 Aiaakadeemia - Kompostimine & peenarde ettevalmistamine puhkuseperioodiks
17.30-18.30 Saun / pesemine / õhtusöök

Oled oodatud uudistama, kuulama ja kaasa lööma, üksi, koos sõbra või perega! Tule kasvõi paariks tunniks. Terve päev osalejatele on lõuna ja õhtusöök tasuta. Palume registreerida oma tulek eelnevalt siin. MTÜ Lilleoru liikmed saavad registreeruda siin. Võid anda ka märku oma tulekust allolevale kontaktile.  

Kuidas tulla: http://www.lilleoru.ee/et/kuidas-tulla

NB! Lilleoru aeda võib tulla igal nädalavahetusel, uudistama või kaasa lööma aiatöödes. Anna oma tulekust märku allolevale kontaktile. 

Lilleorus on permakultuuri põhimõtetel toimiv aed, mis koosneb unikaalsest ravimtaime-, köögivilja-  ning iluaiast. Ravimtaimeaed on suures osas rajatud iidsel loomismustril põhinevale Elulille kujundile. Kujundi õielehtedel ja pargi terrassidel kasvavad väekad ravimtaimed, millest segatakse käsitsi ainulaadseid teesegusid. Elulille park sümboliseerib inimeseks olemise ühtsust, universaalset tarkust ja harmooniat. Köögivilja- ja iluaeda on Lilleorus arendatud juba aastast 1993. Pearõhk on loodusega koostööl. Seetõttu on toimunud siin ka mitmed permakultuuri kursused ning praktilised biodünaamilise aiapidamise töötoad. 

Kontakt: Miina Leesment +37255584895 miinale@gmail.com

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Aruvalla küla, Rae vald