Ravimtaimemaiguline Aiaakadeemia / Aiatalgud

Head inimesed,  aednikud, asjaarmastajad! 

5. augustil ootame Sind taas Lilleoru mitmekülgsesse aeda praktilisse aiaõppesse. Aiaakadeemias on seekord fookuses taimede korjamine ja hoiustamine. Juhendab Küllike Gergents, Lilleoru Ravimtaimeaia juht.  

  • Millised on põhitõed ravimtaimede korjamisel, et saada kvaliteetne saak?
  • Kuidas teha kindlaks, kas saak on kvaliteetne?
  • Millised on kuivatamise võimalused kodustes tingimustes?
  • Kuidas hoiustada kuivatud droogi nii, et energeetika säiliks? 

Sellest kõigest kell 16.00 päikese korral aedade ristumiskohal, vihmase ilma korral Kollase maja terrassil. 

Olete oodatud Lilleorgu ja aeda ka varem. Hommikust alates on võimalik tutvuda paigaga, tutvutuda aia eri osadega või lüüa käsi külge, kel mahti. Hommikust alates toimetavad aias peaaednik Anne-Ly Naukas, ravimtaimeaednik Küllike Gergents ja teised vabatahtlikud. 

Päevaprogramm

9.00-9.15  Kogunemine aias kasvuhoonete juures 
9.15-9.30  Sissejuhatus päeva, jagunemine töögruppidesse 
9.30-11.00 Juhendatud tööd aias 
11.00-11.15 Paus koos selja sirutusega ja Lilleoru tee degusteerimisega 
11.15-12.30 Juhendatud tööd aias 
12.30-13.30 Taimetoidu lõuna 
13.30-16.00 Juhendatud tööd aias 
16.00-17.30 Aiaakadeemia - Taimede korjamine & hoiustamine 
17.30-18.30 Saun / pesemine / õhtusöök

Oled oodatud uudistama, kuulama ja kaasa lööma, üksi, koos sõbra või perega! Tule kasvõi paariks tunniks. Terve päev osalejatele on lõuna ja õhtusöök tasuta. Palume registreerida oma tulek eelnevalt siin. MTÜ Lilleoru liikmed saavad registreeruda siin. Võid anda ka märku oma tulekust allolevale kontaktile.  

Kuidas tulla: http://www.lilleoru.ee/et/kuidas-tulla

Järgmised Aiaakadeemia sündmused:

  • SEPTEMBER L16. september Aiaakadeemia – Talveks peenarde ettevalmistamine. Komposti tegemine; Aiatööd: Koristustööd; taimede maha lõikamine; sõnnikuvedu peenardele; multšimine; kasvuhoonete korrastamine

NB! Lilleoru aeda võib tulla igal nädalavahetusel, uudistama või kaasa lööma aiatöödes. Anna oma tulekust märku allolevale kontaktile. 

Lilleorus on permakultuuri põhimõtetel toimiv aed, mis koosneb unikaalsest ravimtaime-, köögivilja-  ning iluaiast. Ravimtaimeaed on suures osas rajatud iidsel loomismustril põhinevale Elulille kujundile. Kujundi õielehtedel ja pargi terrassidel kasvavad väekad ravimtaimed, millest segatakse käsitsi ainulaadseid teesegusid. Elulille park sümboliseerib inimeseks olemise ühtsust, universaalset tarkust ja harmooniat. Köögivilja- ja iluaeda on Lilleorus arendatud juba aastast 1993. Pearõhk on loodusega koostööl. Seetõttu on toimunud siin ka mitmed permakultuuri kursused ning praktilised biodünaamilise aiapidamise töötoad. 

Kontakt: Miina Leesment +37255584895 miinale@gmail.com

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Aruvalla küla, Rae vald