Tuletseremoonia havan Holi

Tuletseremoonia Holi on iidne veedalik havan, mis on pühendatud kevade alguse rõõmupeole - Holile.

Otsetõlkes tähendab holi olnut, möödanikku ja holi õpetab jätma olnu minevikku - mis olnud, see olnud. Mis iganes on olnud, lase sel minna. Olenemata, kas see on hea või halb.

Holiga tähistatakse nii inimese kui looduse ärkamist talvisest pimedusest. Holi kuulutab kevade saabumist - lootuse ja uue alguse aastaaega. See on värvide, sõpruse ja rõõmu pidu.

Holi pidustus tähendab auahnuse, isekuse, ahnuse, iha, viha ja kõigi pahelike kalduvuste ja kiindumuste, mõtete ja tegude põletamist.

***

Sellistel pühadel nagu Holi on oma vaimne väärtus. Erinevalt mitmesugustest lõbustustest, loovad need, õigesti läbi viidult, usku Jumalasse. Hindu pühadel on alati vaimne tähendus. Need võõrutavad inimese meelelistest naudingutest ning viivad ta järkjärgult vaimsele teele ja ühenduseni jumalikuga. Inimesed teevad Havanit ja ohverdavad Jumalatele äsja koristatud vilja.

Sellisel pühal ajal peaksid olema Jumala austamine, Satsangid ja Jumala Nimede Kirtan. Neid toiminguid tuleb pidada kõige pühamaiks, viies neid läbi pühendunult palvetades, pühapaiku külastades, end pühades vetes pestes ja Satsangis pühade hingedega. Vaeseid peaks heldelt toetama. Vaid siis vöib öelda, et Holi´t on pühitsetud õigesti. Neil õnnelikel aegadel peaksid Jumala pühendunud meeles pidama Tema rõõmsaid meelelahutusi.

Sotsiaalne element Holi ajal on suure ja väikese, rikka ja vaese ühendamine vöi "embamine". See on ka võrdsete ühendamine. Püha öpetab meid "laskma surnul matta surnu". Me peaksime unustama möödunud aasta halvad tunded ja alustama uut aastat armastuse, sümpaatia, koostöö ja kõige võrdsuse tunnetamisega. Me peaksime püüdma tunnetada seda ühtsust või üks-olekut ka oma Minaga.

Holi tähendab ka "ohver". Põleta pühendumise ja teadmiste tules ära kõik mõistuse mustus nagu egoism, eneseuhkus ja lõbujanu. Süüta läbi jooga praktiseerimise tule kosmiline armastus, halastus, heldus, isetus, tõesus ja puhtus. See on töeline Holi vaim. Tõuse rumaluse ja mõttetuse mülkast ning sukeldu sügavale jumalikkuse ookeani.

Holi kutsub meid hoidma alati leegitsemas Jumala-Armastuse valgust, mis su südames särab. Bhagavad Gita järgi on kevad Isanda manifestatsioon.
Öeldakse, et Holi on selles Tema süda.

(Joeli tõlge)

Toimumise aeg ja koht
Toimumisaeg: 
2. Märts, 2018, 06:30
Toimumiskoht: Lilleoru, Aruvalla küla, Rae vald
Makseinfo

Tuletseremooniatel osalemise soovituslik annetus 10 eur. Kookos koos lille ja viirukiga 5 eur. Lill ja viiruk eraldi 2 eur.

Makseviis: 
sularahas kohapeal
Kontakt
Küllike Gruse
e-mail: