Rabataimede tervendav vägi. Juhendajad Ruth Mandera ja Maret Makko, 16.-18. juunil, Palupõhja looduskoolis Alam-Pedjal

Õpime kahe erakordse taimetarga – botaanik Ruthi ja apteeker Mareti – juhendamisel tundma raba ja siin kasvavaid ravimtaimi. 

Kursus hõlmab ettekandeid ja praktilist õpet looduses:

  • Tutvume sookailu näitel goetheanistliku taimevaatlusega, mis õpetab enda empiirilise kogemuse ja meelte kaudu avastama ravimtaime terviklikku olemust ja tervistavaid omadusi.
  • Vaatleme rabamaastikku ja taimestikku, teeme looduses erinevaid vaatlus- ja tunnetusharjutusi.
  • Otsime üles rabas kasvavad ravimtaimed ja räägime nende tervistavatest omadustest.
  • Valmistame endale koju kaasa tinktuuri metsa- või rabataimest, mille igaüks kursuse ajal välja valib.

Läheme loodusesse teades, et:

  • Raba on puhas ja müstiline rahupaik, kus kasvab väga erilisi ja nõiavägiseid ravimtaimi.
  • Rabadest ja soodest on saanud unikaalsed paigad kogu maakeral, mille erakordsus avaldub just sealse karmi elupaiga ja taimeriigi kaudu.
  • Sellist liigilist eripäralisust ja puutumatust pole Euroopas enam kusagil.
  • ​Eesti rabad on suurimad looduslikud puhta vee ja õhu filtrid.

Juhendajad:

Ruth Mandera – taimedega sinasõber ja targale haldjale sarnanev naine oskab avada silmi ja tunnetust meid ümbritsevate ravimtaimede vahetul moel märkamiseks.

Ruth õppis esmalt botaanikuks Johann Wolfgang Goethe nimelises ülikoolis Frankfurdis ning jätkas noore teadlasena õpinguid Goetheanumi loodusteaduste sektsioonis Dornahis Šveitsis, kus ta tutvus goetheanistliku looduse- ja taimevaatluse meetodiga ning on täna üks väheseid inimesi, kes seda lihtsal moel edasi õpetada oskab. Aastaid loodusravimite tehase WALA ravimtaimeaias ja taimelaboris töötanud naisel on laialdased teadmised ning eriline kogemus ja tunnetus kõige elava suhtes.

Viimastel aastatel töötab Ruth vabakutselise lektorina, tema teemadeks on goetheanistlik botaanika ja ravimtaimed ning ta õpetab põhiliselt arste, apteekreid ja põllumehi. Ta on külastanud Eestit varem kahel korral, õpetanud antroposoofilisi arste Tartus ja juhendanud koos Maretiga ravimtaimekursust Lilleoru aias. 

Maret Makko – apteeker, taimetark ja üks Lilleoru ravimtaimeaia perenaisi tunneb eriti vahetult just rabataimi. Tema lapsepõlvekodu asus raba serval ning see andis Maretile hindamatuid kogemusi ja loodustarkusi ning ka suure austuse raba kui võimsa rahupaiga, eriliselt puhta vee allika ja väekate taimede kasvupaiga vastu. 

Mareti lemmikuteks ongi rabaravimtaimed ja ta on öelnud: „Ühelt poolt tunnen ma hästi raba ja sealseid ravimtaimi, teisalt meeldib mulle nende väekus ja tagasihoidlikkus. Ka raba puhtus ja puutumatus teevad sellest minu jaoks sellest meeldiva ja ligitõmbava koha. Raba ja sealsed taimed on mulle kaitsjad ja turvalisuse pakkujad, võõrale aga ohtlikud ja vaenulikult eksitavad. Selleks, et saada rabaga sõbraks, on vaja õppida teda tundma ja austama.“

Maret jagab kursusel põhjalikke teadmisi ja kogemusi oma lemmiktaimedest ning juhendab osalejaid isikliku kogemuse kaudu raba vaikust, turvalisust ja väekust tundma õppima. 

Toimumiskoht:

Kursus toimub looduse keskel, lahkes ja hubases Palupõhja looduskoolis, otse käärulise Emajõe suurima silmuse tipus Alam-Pedja looduskaitsealal. See ulatuslik loodusmaastik Tartust loodes on suurte soode ja põlismetsadega kaetud soosaarte, lammide ja looklevate jõgedega piirkond. Osa kursusest toimub siinsel Selli-Sillaotsa õpperajal, mis kulgeb Laeva soos mööda laudteed ja rabasaari.

Toimumise aeg ja koht
Toimumisaeg: 
16. Juuni, 2017, 19:00 to 18. Juuni, 2017, 16:00
Toimumiskoht: Palupõhja Looduskool, , Palupõhja
Makseinfo
Osalustasu: 
€190

Osalustasu 190€ kehtib, kui registreerud kursusele 1. juuniks. Alates 2. juunist on hind 220 €. Sisaldab põhjalikku ja põnevat juhendamist, kahe erakordse taimetargaga koosolemist, toitlustust ja lihtsat ööbimisvõimalust Palupõhja looduskoolis (ööbimiseks kaasa võtta enda magamiskott või voodiriided), materjale praktiliseks tööks ja sealhulgas tinktuuri valmistamiseks.

Palume kindlasti registreeruda, sest kohtade arv on piiratud! Koht grupis on kinnitatud, kui oled tasunud ettemaksu 50 €. Ettemaks on tagastamatu. Ülekande selgitusse märgi „Rabataimede kursus, 16.-18. juuni”.

Registreerumine
Kontakt
Ave Oit
e-mail:
tel:
+372 56 499 199