Tatraleiva küpsetamise koolitus, 29. juunil, Lilleorus

Toortatraleiva koolitusel teeme koos läbi kõik leivaküpsetamise etapid. Osalejad saavad näha ja soovi korral oma kätega kaasa teha kõike alates juuretise hapnema panemisest kuni küpse leiva ahjust välja võtmiseni.

Hinnas sisaldub igale osalejale kaasa toortatra jahust leivajuuretis (kaseiini, laktoosi, muna, pärmi, valge suhkru vaba, puhtast mahedast toortatrast), väljatrükitud retseptid ning kohapeal söömiseks erinevaid toortatra küpsetisi sh toortatra vormileib ja näkileib. Lisaks juuretisega leivaküpsetamisele räägime ka teistest toortatra retseptidest (nt pitsa, piparkoogid, küpsised jne), gluteenivabast toitumisest ja toortatra tervistavatest omadustest. Iga osaleja saab ka õiguse telefoni või e-kirja teel järelkonsultatsiooniks. Õpetusele ja nippidele lisaks, kõneleb Liisa leivaküpsetamisega seonduvatest põlistest Eesti tavadest.

Koolituse tulemus ja sisu:
Iga koolitusel osaleja oskab küpsetada toortatrast juuretise baasil vormi- ja plaadi (näki)leiba, on läbi teinud leivaküpsetamisega seonduvad etapid kuni küpse leiva ahjust väljavõtmiseni ning teab õnnestunud leiva struktuuri.

Nõuded koolitusel osalejatele:
Kaasa võtta kaanega väiksem klaaspurk juuretise jaoks, võib võtta ka pearäti ja põlle.
Koolitusel osalejad ei pea olema eelnevalt juuretisega leiba küpsetanud.
Puhanud ja rõõmsad lapsukesed on samuti teretulnud ja osalevad ema/isaga koos tasuta.

Koolitaja tutvustus ja kontaktid:
Toortatraleiva koolituse viib läbi Liisa Kaasik, kelle armastatud teemad lisaks tatraleivale on veel Eesti vana pärimus, Tartu õuelastehoid, lapseootuse, sünnituse ja emaduse teemad. Liisa on juuretisega leiba küpsetanud üle seitsme aasta, millest viimased kolm aastat ka pereliikme gluteenitalumatusest tingituna tatraleiba. Alates 2015ndast aastast on ta üle Eesti viinud läbi toortatra leiva küpsetamise õpitubasid, mis on saanud osalejatelt kiitvat tagasisidet. Koolitus on rõõmsas ja vabas õhkkonnas meeleolukas koosveedetud aeg, mille käigus saavad osalejad unikaalse, maitsva ja kasuliku uue oskuse kogu eluks. Kohapeal on võimalik kaasa osta kvaliteetset kodumaist öko toortatra jahu, et uued teadmised kodus kohe käiku lasta!

Kontakt ja registreerumine: Liisa Kaasik, liisa.kaasik@gmail.com, telefon 5116612

Liitu Facebook'i grupiga: Tatraleib ja teisi tootatra toite

Toimumise aeg ja koht
Toimumiskoht: Lilleoru, Aruvalla küla, Rae vald

Osalemiseks saada e-kiri: liisa.kaasik@gmail.com, või helista: 5116612

Makseinfo
Osalustasu: 
€25