Tegutsemine ja selle liikumapanev jõud 12.12.2013 Tartu

Kas ma teen/tegutsen elus piisavalt? Kuidas ma tean, kas minu tegude liikumapanevaks jõuks on hoopis minu ego või näiteks hirm tuleviku eest?
Põhimõtteline passiivsus ja põhimõtteline aktiivsus. Kahe vahel: tasakaalupunkt. Need kolm jõudu mõjutavad võimsalt inimese olu ehk tegutsemist. Tegutsemine toimub alati nüüd. Mineviku"asjadest". Mentaalsus ei toeta enamasti tegelikkust: mõistus loob olukorra, mis tundub olevat probleemne ilma ühegi reaalse põhjuseta. Ideaalne olukord kui inimeseks olemise kõikide tasandite protsessid kajastavad tegelikkust tegelikkusena. Mentaalsus võib halvata tegutsemise. Milline on realistlik tegutsemine? Enesehinnag. On sel üldse tegutsemise puhul mingit olulist väärtust? Motiiviks võiks olla tegutsemine tegutsemise enese pärast. Peale hakkamine sealt, kust on võimalik peale hakata. Reaalse alustamise otsa kätte tulemine. Ühenduslüli looma hakkamise alguse ja eesmärgi vahele. Parim motiiv: tegutsemiskindlus. Teadlikkuse kasutuselevõtt on siin nr. 1. Jõupingutus vs lihtne tegutsemine. Looduslikud motivaatorid vs. spontaansus. Iseendana olemine. Ümberõpe on protsess.
 

Andmed
Loengu teema: 
Tegutsemine ja selle liikumapanev jõud 12.12.2013 Tartu
Tootekood: AL-12122013
Hind: €15.00
Toimumisaeg: 
12.12.2013
Toimumiskoht: 
Tartu
Formaat: 
allalaetav (mp3)

© Ingvar Villido. Kõik õigused käesolevale teosele on kaitstud autori poolt. Materjali paljundamine, levitamine või avalik esitamine on lubatud ainult autori eelneval kirjalikul loal.

Lisainfo blokid